Харчовий кошик. Як виростити борщовий набір і ще трішечки більше? Частина 2.

Частина друга. Мульчування.

У попередній частині мова зайшла про мульчування, тому хочу дати кілька порад з власного досвіду.

Вперше наслухавшись про те мульчування, можна почати все щедро обсипати сіном, листям, соломою, і отримати купу проблем.

Проте є такі дрібнички, які зможуть зробити цей процес менш складним та більш ефективним.

Мульчувати рослини для збереження вологи та покращення родючості ґрунту краще шаром 5-10 см. Така висота дозволяє росі, дощам чи поливам проникати в землю, а ґрунтовим мешканцям швидше переробляти мульчу в органічне підживлення. Чому саме 5-10 см можете почитати у працях суперагронома Івана Овсінського. Він поверхневий обробіток “придумав” у 19 ст. Америку ще не накрило пиловими бурями, а наш земляк вже попереджав, що не треба вивертати землю догори дригом!

Більш товстим шаром мульчі (10-30 см) можна накрити картоплю і часник. А ще товстіший шар (до 50 см) використовують для випрівання рослинного покриву.

Навіщо? Щоб бережно підготувати нову ділянку для ваших овочів. Якщо цікаво як – напишіть у коментарях – розкажу).

Теплолюбні культури такі як томати, перці, баклажани, кавуни, огірки та гарбузи я мульчую після першого прополювання. Щоб роблини пішли в ріст, треба щоб їм було тепло і зовні, і під землею. Тому мульчу під самісеньке стебло ми підкладати не будемо – це, по перше, не дозволить спровокувати його загнивання, а, по друге, дасть можливість прикореневій зоні на 10-15 см прогріватися.

Коренеплоди, такі як моркву, буряк, а також різну салатну зелень мені, все-таки, зручніше висівати рядками, а мульчувати міжряддя. Повністю замульчовані посіви можуть і не взійти, якщо шар мульчі виявиться затовстим.

 

Шануймося!

Теги:

Іванна Білоус

Привіт! Я - Іванка Білоус і я збираю насіння! Так-так, ще з чотирьох років я бігала нашими луками, вивідувала де ростуть цікаві мені рослини, й поверталась до них восени, щоб зібрати їх насіннячко й висіяти ближче до дому, у садочку чи в полі за хатою.

Переглянути всі статті автора

2 коментарі

  1. Дякую Іванка за поради на рахунок мульчування!!! Я живу майже 5 років в Родовому Помісті біля невеличкого лісу зі своєю сімєю.Тереторія майже 1,5 га землі в низовині,як в ‚Ковші‘ ,не далеко від річки.Нам дісталася земелька після фермерів,пестецидів,хіміі,де ріс один хвощ, кислі грунти…Перші два роки майже нічого не росло, тепер вже краще Земелька відновлюеться( мульчуем,Органіка,емочки,бактеріі,сільдерати.В нас літом рано дуже велика вологість,(тумани,роса)а потім пече солнце.,тому багато рослиною ржавіє(хворіє) кропимо органічними препаратами на основі бактерій і мікроорганізмів) Може Ви зі своім досвідом ще щось підскажете для відновленні землі і хорошого урожаю— будем дуже вдячні!!!!!!!!!

  2. Іванно, скажіть, будь-ласка, як бути з мульчуванням, якщо нашестя слизнів?. Вже і рижих стало багато. Сірі теж є. Вже чую, що навіть сторонники мульчування через них відмовляються від нього…

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

0
X